• LymfedémLymfatický otok

  späť na blog

  Světový den lymfedému

  World Lymphedema Day, March 6th (lymphaticnetwork.org)

  Světový den lymfedému byl založen v roce 2016 Senátem Spojených států v reakci na návrh zákona, který byl předložen Lymphatic Education & Research Network (LE&RN). Přestože se tento den nazývá Světovým dnem lymfedému, má tento den připomenout a zvýšit povědomí o všech nemocech, které jsou spojeny s poruchou funkce lymfatického systému. Mezi nejdůležitější a celosvětově nejčastější patří primární a sekundární lymfedém, lipedém, lymfatická filarióza a lymfatické malformace.

  Při příležitosti Světového dne lymfedému jsou všichni, kterým záleží na zlepšování péče o nemocné s výše uvedenými nemocemi, vyzývání k šíření osvěty mezi laiky i zdravotníky. Zejména pacientským organizacím, orgánům veřejného zdraví, vědcům, farmakologům, farmaceutickým firmám a v neposlední řadě technickým vývojářům by měl tento den připomenout potřebu přinášet nové nápady a moderní řešení ke zlepšení kvality života lidí ..postižených nemocemi spojenými s lymfatickou nedostatečností a nemocemi s ní spojenými.

  Projekt Lymfedem.cz se aktivně zapojuje do tohoto celosvětového úsilí a pracuje na rozvoji nových funkcí, které podpoří lepší komunikaci mezi pacienty a odborníky. V plánu je zavedení moderovaného diskuzního fóra, kde si budou moci uživatelé vzájemně radit a sdílet své zkušenosti. Dále bude zpřístupněna odborná poradna, která poskytne pacientům možnost konzultovat své problémy přímo s odborníky. A nakonec, projekt aktualizuje katalog odborníků, aby uživatelé měli snadný přístup k nejnovějším informacím o specialistech v oblasti lymfedémů a souvisejících onemocnění. Tyto inovace mají za cíl nejen podpořit osvětu a informovanost o lymfedému, ale také zlepšit kvalitu života pacientů s lymfedémem a usnadnit jejich každodenní zvládání této nemoci.

  Zde můžete reagovat.

  Rubrika: Nezařazené