• LymfedémLymfatický otok

  späť na blog

  Poděkování doc. MUDr.Martinu Waldovi, PhD. za webinář Komplikace léčby nádorů prsu – Lymfedém a postmastektomický bolestivý syndrom.

  Odpovědi
  2
  Reagujících
  2

  Categorized:
  Tagged:

  Moc děkuji panu doktorovi za jeho vědomosti, energii a snahu vysvětlit plno přínosných informací na toto téma pro nás pacienty a také za zodpovězení dotazů, které bylo možno dopředu zadávat.

  Ještě jednou děkuji a těším se i na další webináře…

   

   

  • Moc děkuji p.docentovi za  informace,které jsem mohla slyšet k tolik opomijenému problému - lymfedému. Trápi nejen mě již 18let,ale myslím,že jsou i dalši pacientky jako jsem já. Přestože se o něj pečlivě a dlouhodobě staráme, veškerou donedáv na možnou péčí, neodcházi  a nikdy neodejde???

   Jsem moc ráda,že pan doc.s pacientkami mluví a musíme mu děkovat,že po tom množství odoperovaných prsů,se před kolika lety/?/ začal věnovat také o to co je s námi a lymfedémem dál.

   Bohužel před těmi 20lety/??/ beru podle sebe/, moc možnosti s vyšetřenim a ošetřením lymfy nebylo a asi ani p.doc. neměl.Ale chtěl a šel za tim, jak nám dál pomoci. Dnes už vím že,díky jeho dlouholeté práci pro nás ,máme tady "Novinky" v léčbě lymfedému - lymfoscintigrafie a  chirurgická léčba.

   Velké světlo pro další nové pacientky. Bohužel,mě už se tato možnost pravděpodobně nebo zcela určitě??netýká. Ale nikdy se  NEVZDÁVÁM  dokud nemám naprosto  jasno.

   Proto velký dík,že p.doc.tady s námi je a na webinářich s námi mluví a bude mluvit. Díky za tento instagramový profil a rovněž velký dík skvělé pani Marii,která se tady o nás stará a má můj ohromný obdiv. Předevšim za její entuziazmus a optimismus. Krásné Velikonoce všem  Blanka

   • Děkuji milá paní Blanko,přesně důležité je NEVZDAT SE,HLEDAT INFO a ODBORNÍKY i když život s lymfedémem je komplikovanější (já konkrétně bez komprese nemůžu víc než jít ráno na záchod a navléci kompresi, když nestíhám no tak hold snídám v práci nebo cestou do práce (nejsem dokonalá), ale kompresi mám) tak za ten menší otok to stojí❤️👍
    K panu doktorovi Waldovi na ambulanci jsem přišla, podle mého názoru, za 5 minut 12,nebýt jeho rozsáhlých vědomosti, zkušenosti a praxe (bez chirurgického zákroku, to už bohužel u mě nešlo - mám za sebou liposukci lymfedému, liposukce je jen restart, nějaký otok na noze vždy bude (někdy větší, někdy menší) - nutnost každodenní péče (KDT terapie), ale můžu zase doběhnout na vlak, obuji se do širší obuví, udělám dřep - takové zdánlivě obyčejné a samozřejmé věci - ale pro mě "poloviční narozeniny" 👍🫶
    Webové stránky jsem poprvé vygooglovala až jsem řešila zhoršení svého lymfedému v roce 2019, takže info o tom, že jsou spuštěné 20 let mě překvapilo - povědomí o diagnóze lymfedém mám od roku 2015 to jsem byla na první lymfoscintigrafii a následně v peči lymfologa a lymfocentra v místě svého bydliště.
    Doufám, že se díky naší, Vaší osvětě a sdílení povědomí o diagnóze lymfedém, lymfatická insuficience rozšíří a pomůže dalším pacientům...
    Také Vám přeji krásné a hlavně pohodové Velikonoce...

  Rubrika: